Postet nga: Bedri hamza

Bedri Hamza: Vendimi që KOSTT të obligohet për pagesë të energjisë në veri nuk është i ligjshëm

Nënkryetari i Kuvendit nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza, në një konferencë për media ka folur lidhur me vendimin e Kuvendit të Kosovë...

PDK kërkon zbatimin e Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza në një konferncë për media ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës zbatimin e Ligjit për Rimëkë...

Hamza: Nuk është me urgjencë ndryshimi i Ligjit për Zgjedhjet

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Bedri Hamza, ka thënë se ndryshimi i Ligjit për Zgjedhjet nuk është urgjente në këtë kohë.

Hamza - Kurtit: Kah po i merr këto pare?

Deputeti i PDK-së, Bedri Hazma, në seancën që po mbahet për votimin e Qeverisë Kurti 2, kritikoi plan-programin e kandidatit për kryeministër, Albin Kurti.

Llogaritë e votave të ish-shefave të kuletës së shtetit

Me shpalljen e rezultateve përfundimtare, tashmë e kanë siguruar nga një ulëse në Kuvendin e Kosovës.

Kosova dhe Arabia Saudite me marrëveshje për eliminimin e tatimit të dyfishtë

Ministri në detyrë i Financave, Bedri Hamza në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Uashington, së bashku me Ministrin e Financave të Arabisë Saudite, Mohammed Al-Jadaa, kanë ...

Hekuran Murati e Bedri Hamza maten për dije në financa

Ish-ministri i Financave, Bedri Hamza, e ka kontestuar dijen e ish-anëtarit të shoqërisë civile, Hekuran Murati, lidhur me shpenzimet e financave.

Bedri Hamza nuk e bëra namin që refuzova pagën

Ish-ministri i Financave, Bedri Hamza ia ka përmendur rritjen e TVSh-së dhe rritjen e akcizave Avdullah Hotit, i cili kishte udhëhequr Ministrinë e Financave në Qeverinë Mustafa në ...