Postet nga: Bedri hamza

Kryetari i Mitrovicës infektohet për herë të dytë me COVID-19

I pari i Komunës së Mitrovicës, Bedri Hamza, ka njoftuar se ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Asfalti midis parkut në Mitrovicë, Komuna thotë se janë duke trajtuar rastin

Në fund të muajit tetor, në parkun qendror të qytetit të Mitrovicës u shtrua asfalt.

Bedri Hamza bën publike emrat e drejtorëve të rinj komunal

Kryetari i ri i komunës së Mitrovicës, Bedri Hamza, ka bërë publik emrat e 13 drejtorëve të Drejtorive Komunale, nga 14 drejtori sa i ka gjithsej kjo komunë.

LDK e përjashton nga partia kandidatin për kryetar të Mitrovicës, Armend Agollin

Kryesia e Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Mitrovicë, ka përjashtuar nga grupi parlamentar dhe funksionet tjera të partisë, Armend Agollin dhe Xhyljeta Morina Imeri.

Hamza emëron nënkryetar të Mitrovicës së Jugut, Arian Tahirin

Kryetari i Mitrovicës së Jugut, Bedri Hamza ka emëruar nënkryetar të komunës, Arian Tahirin.

Bedri Hamza nis punën si kryetar i Mitrovicës

Kryetari i ri i Mitrovicës së Jugut, Bedri Hamza nga sot ka marrë edhe zyrtarisht këtë detyrë.

Asfalti midis parkut të qytetit, Hamza: Në ditët e para të punës do të trajtohet kjo çështje

Në fund të muajit tetor, në parkun qendror të qytetit të Mitrovicës, një kompani private shtroi asfalt.

A mund të ndikojë Sami Lushtaku në qeverisjen e Mitrovicës?

Kryetari i zgjedhur i Mitrovicës së Jugut, Bedri Hamza, ka thënë se gjatë mandatit të tij nuk do të lejojë askënd t’i ndërhyjë në punë.