Postet nga: Bashkëpunimi

BIRN mban konferencë për bashkëpunimin rajonal në hetimin e krimeve të luftës

Në kuadër të konferencës rajonale me titull “Pas Hagës, bashkëpunimi rajonal, llogaridhënia, e vërteta dhe drejtësia në Ish-Jugosllavi” të organizuar nga BIRN në ...

Austria e interesuar për investime në fushën e energjisë në Kosovë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Dardan Gashi, ka pritur sot në një takim ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Gernot Pfandler, të cilin e njoftoi për takimet në Bruksel ...

Haradinaj: Kosova ka marrë drejtim nga familja europiane

Kryeministri Ramush Haradinaj teksa po qëndron në Slloveni në Samitin e Procesit të Bashkëpunimit në Europën Juglindore (SEECP) u zotua se nuk ka kthim prapa në rrugë...

Ambasadorja Turke Premton Bashkëpunim në Projekte në Gjakovë

Ambasadorja e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç, ka premtuar bashkëpunimin të organizatave turke me Komunën e Gjakovës në projekte të ndryshme.

Thaçi me Homologun Bullgar Flasin për Bashkëpunimin Ndërshtetëror

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka biseduar me homologun e tij bullgar, Rumen Radev, për thellimin e bashkëpunimit dhe bashkërendimin e veprimeve për integrim ...

Haradinaj: Zbatimi i MSA-së Sjell Liberalizimin e Vizave

Në një takim me Këshillin për Zbatimin e Strategjisë Qeveritare për Bashkëpunim me Shoqërinë Civile, Kryeministri Ramush Haradinaj tha se zbatimi i MSA-së është ecje ...

Delawie Premton Bashkëpunim në Procesin e Integrimit Europian

Ministrja e Integrimit Europian, Dhurata Hoxha, u takua sot me ambasadorin amerikan në Kosovë, Greg Delawie, me të cilin bisedoi për rrugën e Kosovës drejt integrimit europian.

Maqedonia e Gatshme të Shkollojë Kadetë të FSK-së

Gjatë vizitës në Kosovë dhe në ambientet e FSK-së, shefi i Shtabit të Ushtrisë së Maqedonisë gjeneral-lejtnanti Metodija Velickovski duke folur për vazhdimin e bashkëpunimit të të ...