Postet nga: Bahri Hyseni

Drejtuesit e institucioneve mirëpresin ambasadorin e ri të Britanisë në Kosovë

Krerët e institucioneve të Kosovës e kanë pritur sot në takime të ndara pasardhësin e ambasadorit të Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell, Nicholas Abbott.

Hyseni: Është koha që t`i trajtojmë seriozisht problemet në sistemin e drejtësisë

Kryesuesi i Këshillit Prokurorial të Kosovës, Bahri Hyseni ka deklaruar sot se ka ardhur koha që seriozisht t`i trajtojnë gjërat që e preokupojnë sistemin e drejtë...

KPK zotohet për meritokraci në përzgjedhjen e Kryeprokurorit të Prishtinës

Këshilli Prokurorial i Kosovës ka njoftuar për hapjen e konkursit për Kryeprokurorin e Prokurorisë Themelore në Prishtinë.

Krerët e sistemit prokurorial kërkojnë angazhim konkret për forcimin e sundimit të ligjit

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi dhe Kryesuesi i Këshillit Prokurorial të Kosovës, Bahri Hyseni, kanë vizituar gjatë ditës së sotme Prokurorinë Themelore në Prizren dhe Prokurorinë ...

Bahri Hyseni: Rasti i 16 vjeçares nga Drenasi nuk ishte i pari

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione ka diskutuar me përfaqësuesit e Këshillit Gjyqësor dhe të Kë...

KPK falenderon “Internews Kosova” për trajnimet në paraqitjen publike

Kryesuesi i Këshillit Prokurorial të Kosovës, Bahri Hyseni ka falenderuar “Internews Kosova” lidhur me projektin e përbashkët për trajnime në fushën e paraqitjes publike.

Mbledhja e parë e KPK-së nën kryesimin e Bahri Hysenit

Bahri Hyseni për herë të parë kryesoi mbledhjen e Këshillit Prokurorial të Kosovës.

Krerët e drejtësisë: Viti 2020 do të shënojë fundin e lëndëve të vjetra

Në një konferencë për media pas takimit të mbajtur të Bordit të Agjendës “Drejtësia 2020”, ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri dhe dy kryesuesit e këshillave, Nehat ...