Postet nga: Anton Quni

A e dinte Anton Quni që Hashim Thaçi loboi për krijimin e Qeverisë Hoti?

Anton Quni, ministër në detyrë i Mbrojtjes në një intervistë përballë Jeta Xharrës në 'Kallxo Pernime', ka folur në lidhje me votën e Haxhi Shalës, ...

Quni tregon çfarë i tha Vjosa Osmanit pas incidentit me Xhavit Ukajn

Ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni, i ftuar në intervistë përballë Jeta Xharrës në Kallxo Pernime, ka folur në lidhje me incidentin e Kryeparlamentares, Vjosa Osmani me ...

Ministri Quni: Një vend mik ka shprehur dëshirën të sjellë disa helikopterë ‘Black Hawk’ për Ushtrinë e Kosovës

Kosova ka pasur oferta t’i marrë disa helikopterë, ka thënë ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në debatin ‘Kallxo Përnime’.

Quni: LDK-ja duhet të bëjë reforma

Ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni, ka thënë se LDK-ja duhet ta bëjë një analizë të brendshme dhe reforma, që t’i jepet hapësirë ideve të ...

Anton Quni flet për hetimin e ShIK-ut

Anton Quni, ministri në detyrë i Mbrojtjes, ka folur në lidhje me hetimin e Shërbimit Informativ të Kosovës (SHIK) dhe veprimtarinë e tyre pas luftës.

Anton Quni tregon se a do të kandidojë prapë për deputet

Ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni, ka thënë se shpreson që do të marrë besimin e kryesisë së LDK-së që të kandidojë prapë për deputet, në zgjedhjet ...

Anton Quni tregon se a është shkarkuar Haxhi Avdyli nga pozitat e LDK-së në Prizren

Ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni, ka thënë se nuk ka informatë se deputeti Haxhi Avdyli është shkarkuar nga pozitat në degën e LDK-së në Prizren.

Anton Quni: Kam qenë kundër përjashtimit të Vjosa Osmanit

Ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni, ka thënë se ka qenë kundër përjashtimit të Vjosa Osmani nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK).