Postet nga: ambasadorët

Ambasadorët thirrje qytetarëve për 25 prillin: Mos e shisni votën, demokracia është e paçmueshme

Ambasadorët e huaj në Tiranë, nëpërmjet një video-mesazhi, i janë drejtuar qytetarëve shqiptarë për zgjedhjet e 25 prillit, që do të zhvillohen pas tre ditësh.

Edhe një tjetër ambasador vizitë në LDK

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka njoftuar se kryetari i saj, Lumir Abdixhiku me nënkryetarin Gazmend  Muhaxheri kanë pritur në takim Ambasadorin e Italisë në Kosovë, Nicola Orlando.

Pas atij të ShBA-së, ambasadorët e Zvicrës dhe Hungarisë vizitë në LDK

Kryetari i Lidhjes Demokratike e Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, pas takimit që ka pasur gjatë ditës me ambasadorin e ShBA-së Philip Kosnett, ka pritur në takime të ndara ...

Ndërkombëtarët po humbin durimin në institucionet e Kosovës

Ka rreth një vit që përfaqësuesit ndërkombëtarë në Kosovës i kanë shpeshtuar kritikat në drejtim të institucioneve të Kosovës, lidhur me fenomenet negative, si ...

Thaçi kërkon unitet nga ambasadorët dhe shefat e misioneve ndërkombëtare në Kosovë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, gjatë ditës së sotme ka takuar ambasadorët dhe shefat e zyrave dhe misioneve ndërkombëtare në Kosovë, për të ndarë ...

Ambasadorët diskutojnë sfidat e Kosovës lidhur me anëtarësimin në BE

Ambasadorët e Kroacisë, Finlandës e Rumanisë u mblodhën sot në një tryezë me temë anëtarësimin e Kosovës në BE.

Ekipi Negociator takim me ambasadorët e akredituar në Kosovë

Takimi që nisi rreth një orë më parë mes Ekipit Negociator me ambasadorët e akredituar në Kosovë, ka përfunduar.

Haradinaj: Nuk kam kërkuar nga ambasadorët t’i përgjigjen letrës për Blakajn

Kryeministri Ramush Haradinaj javën e kaluar u ka dërguar letër të gjithë ambasadorëve të akredituar në Kosovë në lidhje me rastin e ish prokurorit Elez Blakaj.