Postet nga: ambasadorët

S'ka kuorum në Komisionin për Punë të Jashtme, dështon intervistimi i kandidatëve për ambasadorë

Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme të Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi, ka akuzuar opozitën e këtij komisioni, përkatësisht deputet Ariana Shoshi-Musliu dhe ...

Haradinaj: Qeveria e Kosovës po tallet me misionet diplomatike të vendit në botë

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe deputet i kësaj partie, Ramush Haradinaj tha se Qeveria e Kosovës po tallet me misionet diplomatike ...

Presidentja Osmani ende nuk ka pranuar listën e diplomatëve për dekretim

Presidentja Vjosa Osmani ende nuk ka pranuar listën e diplomatëve të cilët duhet të dekretohen për të shërbyer në misione diplomatike.

Albin Kurti: Synojmë që 70 për qind e ambasadorëve t'i kemi të karrierës, 30 për qind politik

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës është në periudhën e reformimit të brendshëm., dhe se janë në ...

MPJD: Për pak ditë përmbyllet procesi për emërimin e 12 ambasadorëve të rinj

Brenda pak ditësh pritet që Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) t’ia dërgojë presidentes së vendit, Vjosa Osmani emrat për dekretimin e 12 ...

Ministria e Jashtme është në proces të emërimit të ambasadorëve të rinj

Liza Gashi zëvendësministre e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) ka thënë se ky dikaster është në proces të emërimit të ambasadoreve të rinj ...

Lirohen nga detyra ambasadorët e emëruar politikë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani-Sadriu, me kërkesën e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, ka liruar nga detyra të gjithë ambasadorët e Kosovë...

Gërvalla: Tërheqjet e ambasadorëve, një hap drejt reformimit të shërbimit diplomatik (VIDEO)

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Kosovë Donika Gërvalla, ka thënë të enjten se lirimet e fundit nga detyra të ambasadorëve të emë...