Postet nga: Aleksandër Lumezi

Kryeprokurori i Shtetit i bashkohet fushatës kundër dhunës në baza gjinore

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi  i është bashkuar shënimit të fushatës globale “16 ditët e aktivizimit kundër dhunës në baza gjinore”.

Bashkëpunimi Kosovë - Francë, synohen trajnimet e specializuara në Shkollën Kombëtare Franceze

Kryeprokurori i shtetit Aleksandër Lumezi, kreu i Prokurorisë Speciale Blerim Isufaj dhe kryeprokurori i Prokurorisë së Prishtinës Kujtim Munishi, kanë pritur sot në takim përfaqësuesen e ...

Ministrja e Drejtësisë ‘pajtohet’ me Prokurorinë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka zhvilluar takim me Kryeprokurorin e Shtetit, Aleksandër Lumezin, me qëllim rindërtimin e besimit mes dy institucioneve.

Lumezi takohet me shefin e EULEX-it, shprehin gatishmërinë për thellimin e bashkëpunimit

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, është takuar me shefin e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), Lars-Gunnar Wigemark.

Raportimi i KALLXO për skandalin e Gjykatës së Pejës, reagon kryetari i Supremes

Pas publikimit të dënimit 8 mujor për rastin e dhunimit të një 15 vjeçare ka reaguar edhe Kryetari i Gjykatës Supreme të Kosovës, Enver Peci.

Skandali me dënimin e përdhunuesit të 15 vjeçares, reagon Kryeprokurori i Shtetit

Kallxo.com ka raportuar sot gjatë ditës se dënimi me 8 muaj e 8 ditë burgim për personin që dhunoi 15 vjeçaren në Gjakovë nuk mund të rritet, pasi ...

Presidentja Osmani: Heshtja për viktimat e krimit, nuk do të jetë asnjëherë alternativë

Nën patronatin e Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi, po mbahet Java për të Drejtat e Viktimave të Krimit.  Me këtë rast Presidentja, Vjosa Osmani deklaroi se ...

Pas raportimit të KALLXO.com, AUV nis procedurat ndaj Kryeprokurorit Aleksandër Lumezi

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinës (AUV), që është kompetente për inspektimin e masave anti-COVID-19, ka filluar procedurat për gjobitjen e Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi, pasi ...