Postet nga: Aleksandër Lumezi

Intervistë me Kryeprokurorin e Shtetit, Aleksandër Lumezi - LIVE

Sonte në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohet intervista me Kryeprokurorin e Shtetit, Aleksandër Lumezi.

Intervistimi i kandidatëve për Kryeprokuror të Shtetit do të transmetohet në RTK

Këshilli Prokurorial i Kosovës me propozimin e Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka marrë vendim që procesi i intervistimit të kandidatëve për kryeprokuror të jetë ...

Lumezi në fjalimin vjetor përmend arritjet dhe sfidat e sistemit prokurorial

Kryeprokurori i shtetit Aleksandër Lumezi, me rastin e mbajtjes së Konferencës Vjetore të Prokurorëve ka thënë se gjatë vitit të kaluar është bërë punë e ...

Pas paralajmërimit se do dërgojnë shumë çështje në Prokurorinë e Shtetit, Kryetari i Bordit të RTK-së pritet në takim nga Kryeprokurori Lumezi

Kryeprokurori i shtetit, Aleksandër Lumezi ka zhvilluar takim me kryetarin e bordit të Radiotelevizionit të Kosovës, Besnik Boletinin, ushtruesin e detyrës së drejtorit të RTK-së, Shkumbin Ahmetxhekaj ...

Këta janë gjashtë kandidatët për Kryeprokuror të Shtetit

Gjashtë prokurorë e kryeprokurorë të prokurorive të ndryshme në Kosovë kanë aplikuar për pozitën e të parit të Prokurorisë së Shtetit, për të zëvendësuar Aleksandë...

Vrasja në Llaushë të Skenderajt, Kryeprokurori Lumezi kërkon hetime dhe masa disiplinore ndaj prokurores

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi ka reaguar pas vrasjes së Lirije Qerimajt nga Llausha e Skenderajt dhe për dyshimet për neglizhencën e institucioneve të sigurisë në ...

Ministrja Haxhiu e quan "të papranueshëm" reagimin e Lumezit ndaj Sveçlës

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar ndaj deklaratave të Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi, për aksionin e sotëm në Shtërpcë, që ka të bë...

Kryeprokurori i Shtetit reagon ndaj deklaratës së ministrit Sveçla për aksionin në Shtërpcë

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka reaguar ndaj deklaratës së ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, lidhur me aksionin e sotëm në shtërpcë, ...