array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(28) "https://kallxo.com/shendeti/"
 }
}

Zemaj: Jemi ndër pesë vendet me situatën më të mirë pandemike në Evropë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot është takuar me Kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, për të diskutuar në lidhje me menaxhimin e pandemisë ...

Thellohet kriza e COVID-19 rritet numri i pacientëve në gjendje të rëndë

Në Spitalin Rajonal të Pejës aktualisht janë duke u trajtuar 21 pacientë me COVID-19, 14 prej tyre janë nën asistimin me oksigjeno – terapi, pesë janë në gjendje të rëndë.

Gjendja e pacientëve me COVID-19 në Pejë

Në Spitalin Rajonal të Pejës aktualisht janë duke pranuar tretman mjekësor 25 pacientë me COVID-19, 17 prej tyre janë nën asistimin me oksigjeno – terapi dhe nga këta katë...

Pejë, gjashtë pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë

Në Spitalin Rajonal të Pejës aktualisht janë duke u trajtuar 23 pacientë me COVID-19, prej tyre 19 pacientë janë me Oksigjeno – terapi, ndërsa gjashtë janë në gjendje më të rë...

Institucioneve shëndetësore i shtohen edhe 1500 specializantë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në një konferencë për media ka njoftuar se nga sot në Institucionet shëndetësore në vend janë shtuar 1500 specializantë.

1 mijë e 770 raste aktive me COVID-19

Në Kosovë aktualisht janë 1 mijë e 770 raste aktive të infektimeve me COVID-19.