array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(24) "https://kallxo.com/lajm/"
 }
}

Para vendimit të pritshëm, kryesia e LDK-së në pauzë

Një pjesë e anëtarëve të kryesisë së LDK-së kanë dalë nga mbledhja që po mbahet në selinë e partisë për një pauzë kafeje.

PD publikon dokumentet: Kryebashkiaku i Vorës rrezikon 10 vjet burg në Greqi

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi deklaroi se Agim Kajmaku alias Jorgo Toto është arrestuar në qershor 2003 në Greqi për kartmonedha të falsifikuara dhe se ka ...

Intensifikohen aksionet e Policisë, katër të arrestuar për fajde

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arritur të arrestojë katër persona , në kuadër të aksioneve të intensifikuara për ‘fajde’ dhe ‘detyrim’.

Një i vdekur dhe dy të lënduar në aksident trafiku në Bjeshkët e Istogut

Policia e Pejës ka njoftuar se pas një aksident trafiku në Bjeshkët e Istogut në vendin e ashtuquajtur Polane, një person ka mbetur i vdekur dhe dy të ...

Agim Veliu: LDK-ja të garojë e vetme në zgjedhje

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Agim Veliu, para fillimit të mbledhjes së kryesisë së partisë, ka folur para gazetarëve për mungesën e tij në mbledhjen e ...

Kryetari i Kamenicës apelon te qytetarët që ta evitojnë ujin për pije

Kryetari i komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka reaguar pas lajmeve se uji në qytet është i kontaminuar.