Postet nga: Barrikadat në veri

KFOR publikon pamje nga largimi i barrikadave të fundit në veri të Kosovës

Misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka bërë publike pamje nga largimi i barrikadave në veri të Kosovës.

Largohen barrikadat e mbetura në veri

Misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë, KFOR, misioni i Bashkimit Evropian për Sundim të Ligjit në Kosovë, EULEX, dhe Policia e Kosovës i kanë larguar më 3 janar ...

BE: Situata në veri të Kosovës mbetet e brishtë, palët të ruajnë qetësinë

Bashkimi Evropian vlerëson se situata në veri të Kosovës vazhdon të jetë e brishtë.

Kurti për heqjen e barrikadave: Nuk ka pasur kurrfarë marrëveshje të fshehtë, s’ka garancion për Asociacionin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se nuk ka pasur marrëveshje të fshehtë për heqjen e barrikadave në veri të vendit.

Edi Rama për barrikadat: Asgjë e re, në fund të gjithë u kthyen në shtëpi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar për heqjen e barrikadave në veri të Mitrovicës duke theksuar që shfaqja zgjati ca më shumë dhe manovrat ushtarake patë...

Nis largimi i barrikadave në Mitrovicë të Veriut

Njëri nga dy kamionët që ishte vendosur për të bllokuar rrugën në Mitrovicën e Veriut është ndezur dhe ka filluar largimi i tij, përderisa ...

Vuçiq: Heqja e barrikadave do të nisë mëngjesin e së enjtes

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pas takimit me përfaqësuesit e serbëve nga Kosova, tha heqja e barrikadave në veri të Kosovës do të nisë më...

Arsenijeviq për takimin e Rashkës: Nuk e dimë se çka po flitet për ne dhe çka po vendoset për jetët tona

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është duke zhvilluar një takim me serbët e Kosovës, gjatë të cilit mund të merret vendimi për heqjen e barrikadave në ...