array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(24) "https://kallxo.com/lajm/"
 }
}

Jake Sullivan viziton në fundjavë Arabinë Saudite dhe Izraelin

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, Jake Sullivan udhëton të shtunën drejt Arabisë Saudite për bisedime me Princin e Kurorës Mohammed ...

Inspeksioni në Prishtinë me gjoba e konfiskim targash për automjete që marrin e zbresin udhëtarë vend e pavend

Inspektorati i Kryeqyteti përmes një aksioni ka shqiptuar gjoba dhe konfiskuar tabela ndaj automjeteve që u ndalën në vende të ndryshme për të marrë e zbritur udhë...

Në Gjermani rritet shkalla e krimit kundër politikanëve

Gjermania është duke u përballur me përshkallëzim të rrezikshëm të agresionit politik, pasi vendi ka përjetuar rritje të mprehtë të sulmeve kundër personave që ...

‘E ardhmja është e zymtë’: Emigracioni përgjysmon nxënësit në qarkun e Kukësit

Bashkitë e qarkut të Kukësit kanë kyçur dhjetra shkolla dhe kanë humbur mijëra nxënës si pasojë e emigrimit të vazhdueshëm, që i ka zbrazur ...

Pse Irani po kërcënon me prodhimin e armëve bërthamore?

Posedimi i armëve bërthamore për një kohë të gjatë ka qenë temë tabu në Iran. Lideri suprem i Iranit i ka shpallur armët bërthamore “joislamike”.

Gjobë ndaj dy shoferëve, bënin gara me vetura

Policia Rajonale e Komunakacionit Rrugor në Ferizaj, më datën 17.05.2024 rreth orës 21:00 në rrugën’’Driton Islami’’ në Ferizaj ka ndaluar dy shoferët: B. O.,  23  vjeçar dhe ...