array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(24) "https://kallxo.com/lajm/"
 }
}

Gjykata e Lartë e Kalifornisë: Nuk kemi pranuar padi kundër Google nga Haki Dervishi e Neshad Asllani 

Zyrtarja për media në Gjykatën e Lartë dhe të Apelit në Kaliforni, Merrill Balassone për KALLXO.com tha që nuk ekziston ndonjë padi e dërguar në ...

Nikçi: Punëtori që vdiq dje në vendin e punës, pasojë e mungesës së masave të sigurisë

Vdekja e punëtorit në vendin e punës, për të cilin u raportua sot, ka ndodhur si pasojë e mungesës së masave të sigurisë, ka thënë ...

Përparim Rama i dhuron ambasadorit të Shqipërisë “Çelësin e Qytetit”

Kryetari i kryeqytetit, Përparim Rama, i ka dhuruar sot “Çelësin e Qytetit” ambasadorit të Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozit, në përfundim të detyrës së tij.

Albion Rrahmani pritet të operohet pas lëndimit ndaj Andorrës

Futbollisti i kombëtares së Kosovës, Albion Rrahmani do të operohet në këmbë pas lëndimit që pësoi mbrëmë përballë Andorrës, kanë konfirmuar nga ...

Kurti: I informova senatorët për sulmin e Banjskës, është koha që Serbia të ndalet

Pas takimit me senatorët amerikanë, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se në takimin që ka pasur me senatorët amerikanë Jeanne Shaheen dhe Peter Welch, ka informuar ...

Kush janë dy krerët e Hamasit që dyshohen se e organizuan sulmin ndaj Izraelit?

Ata që planifikuan sulmin nga Hamasi do të kishin qenë një rreth shumë i vogël për ta shmangur zbulimin dhe udhëheqësit e grupit pothuajse me siguri ...