array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(36) "https://kallxo.com/gjate/interviste/"
 }
}

Molliqaj: PSD do të jetë forcë përbërëse me një vlerë të madhe në Kuvend

Deputeti i Partisë Social Demokrate, Dardan Molliqaj është shprehur i sigurtë se në zgjedhjet e ardhshme kjo parti do të jetë një forcë e madhe në Kuvendin e Kosovës, ...

Intervistë me Dardan Molliqaj: Sondazhet tjera na renditin 6-7%

Deputeti i Partisë Social Demokrate, Dardan Molliqaj në një intervistë për KALLXO.com ka folur edhe për protestën e së shtunës që është thirrur nga Lë...

Greg Delawie tregon si e gjeti dhe si po e lë Kosovën

Ambasadori në largim i Shteteve të bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, rrëfehet për tri vitet e tij në krye të diplomacisë amerikane në Kosovë.

Ditmir Bushati: Mos pritni që Shqipëria të flasë për çdo tymnajë në Kosovë

Në një intervistë për emisionin Jeta në Kosovë, ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, flet për debatin e hapur javëve të fundit ...

Arifi: Ambasadat amerikane e gjermane në Beograd kundër ndryshimit të kufijve

Në një intervistë për KALLXO.com, kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ka rrëfyer për idenë e bashkëngjitjes së Luginës së Preshevë...

Shqiprim Arifi: Qe një muaj presim takimin me Edi Ramën, por ai ka qenë në pushim

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, në një intervistë për KALLXO.com ka deklaruar se deri më tani nuk ka folur me kryeministrin e Shqipërisë, ...