array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(36) "https://kallxo.com/gjate/interviste/"
 }
}

Lajçak: Vazhdimi i dialogut, brenda javësh

Përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë se takimi i parë ...

Rritja e rasteve pozitive me COVID-19, ShSKUK në përgatitje të klinikë së Internos

Shifra alarmante të të infektuarve me coronavirus janë duke u regjistruar në Kosovë javëve të fundit, vetëm sot janë shënuar 704 raste.

Infektologu Izet Sadiku, tregon ndikimin e plazmës kovaleshente te pacientët me COVID-19 (VIDEO)

U.D i drejtorit në Klinikën për sëmundje infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, Izet Sadiku, në një intervistë për KALLXO.com ka ...

Klinika Infektive në QKUK e mbushur me pacientë me COVID-19, nuk ka më kapacitete

U. d. i Drejtorit të Klinikës Infektive,  Izet Sadiku në një intervistë dhënë për KALLXO.com ka treguar se klinika në Qendrën Klinike Universitare të Kosovë...

Bob Hand: Mungesa e kulturës së sundimit të ligjit e mban Shqipërinë larg potencialit të saj

15 marsi i këtij viti shënon 30 vjetorin e rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë. Bob Hand, këshilltar i lartë pranë Komisionit ...

Kuvendi

Karakteristikat e përbërjes së re të Kuvendit të Kosovës

Shpallja e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare të 14 shkurtit, tregojnë se Kuvendi i Kosovës në legjislaturën e re do të ketë ndryshime të theksuara.