Postet nga: Rexhep Kadriu

Zv/ministri i AAK-së kundër monopolit në homologim

Kandidati për deputet nga AAK dhe zëvendësministri në detyrë në Ministrinë e Infrastrukturës, Rexhep Kadriu ka thënë se është kundër monopolit në homologim.

Obiliqi do të bëhet me dy rrugë të reja

Zëvendësministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Rexhep Kadriu ka marrë pjesë në fillimin e punimeve në rrugën Milloshevë - Plemetin, dhe asfaltimin e rrugës Palaj - ...

MIT: Aeroporti ‘Adem Jashari’ së shpejti me një aeroplan të ri

Zëvendësministri i Ministrisë së Infrastrukturës dhe Transportit, Rexhep Kadriu, në emër të ministrit Pal Lekaj, të martën ka pritur në takim delegacionin austriak të kompanisë ...

Pasuria gati tre milionshe e zv/ministrit të Infrastrukturës

Zëvendës Ministri i Infrastrukturës Rexhep Kadriu, ka deklaruar se posedon hiq më pak - e as më shumë se 2 milionë e 887 mijë e 822 euro pasuri të paluajtshme.

Pal Lekajt nuk i intereson përfshirja e bizneseve të lidhura me AAK-në në betonimin e autostradës

Ministri i Infrastukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, gjatë një raportimi sot në Komisionin për Zhvillim Ekonomik u pyet nga deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, lidhur me raportimet së ...

VIDEO: Vetura zyrtare në kompaninë e familjes së zv/ministrit Rexhep Kadriu

Vetura zyrtare e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Transportit, është filmuar duke hyrë në kompaninë “Pro Eng”, e cila është në pronësi të djalit të zëvendësministrit Rexhep ...

VIDEO: Familjari i zëvendësministrit flet për përfshirjen e kompanisë në autostradën Prishtinë-Gjilan

Ekipi i “Drejtësia në Kosovë”, ka intervistuar drejtorin e kompanisë “Pro- Eng”, Genc Kadriun, në lidhje me hulumtimin se si  kjo kompani furnizon me beton punimet në autostradën ...

Zharku: Përfshirja e njerëzve të AAK-së në betonimin e autostradës, rast për prokurorinë

Emisioni “Drejtësia në Kosovë” ka transmetuar hulumtimin i cili zbardh mënyrën se si kompania e familjes së zëvendësministrit të Infrastrukturë, Rexhep Kadriu,  është përfshirë ...