array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(36) "https://kallxo.com/gjate/interviste/"
 }
}

Hilmi Mehmeti flet pas shkarkimit nga pozita e kryeshefit të IPK-së

Ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi e ka shkarkuar Kryeshefin e Inspektoratit policor të Kosovës, Hilmi Mehmeti, i cili ka qenë i suspenduar nga detyra.

Nexhat Kryeziu: Nuk e liroj vendin për teke të Shpend Ahmetit

Nexhat Kryeziu, që po vazhdon të qëndrojë në krye të Ndërmarrjes Publike Banesore në një intervistë për KALLXO.com tha se nuk e ka ndërmend të ...

Gjorce Stavreski: Filmat historikë nuk do të jenë e ardhmja ime

Regjisori i ri, komedia e zezë me titull ‘Përbërësi i Fshehtë’’ e të cilit, u kthye në një nga filmat më të vlerësuar të kritikës ...

Ministri hungarez: Jemi shtet kundër emigracionit

Në një intervistë me BIRN, Peter Szijjarto mbron manovrat e Hungarisë për të goditur OJQ-të që ndihmojnë refugjatët dhe emigrantët, lëvdon mënyrën si i ...

Bedri Hamza dhe 7 këshilltarët e tij nuk e pranojnë pagën me rritje

Ministri i Financave, Bedri Hamza së bashku me 7 këshilltarë të tij nuk e kanë pranuar pagën me rritje. Këtë e ka konfirmuar për KALLXO.com, kë...

Sava Janjiq tregon pse reagoi për rrugën e jo për hidrocentralin (VIDEO)

Kreu i Manastirit të Deçanit, Sava Janjiq, në një intervistë për KALLXO.com, ka folur për rrugën e kontestuar, për hidrocentralet dhe restoranet brenda zonë...