Postet nga: Ftyratedeputetit

Deputetja që do ta shtyjë ndërtimin e sallës koncertale

Kandidatja për deputet nga koalicioni AAK-PSD, Besa Luzha ka thënë se nëse e marr mandatin do të angazhohet për ndërtimin e sallës koncertale.

Kandidati për deputet nga AAK kundër monopolit në homologim të Pal Lekajt

Kandidati për deputet nga koalicioni AAK-PSD, Shkumbin Demaliaj ka thënë se është kundër monopolit në homologim.

Kandidati për deputet nga AAK kundër monopolit në homologim

Kandidati për deputet nga AAK, Arbër Tolaj në një intervistë për KALLXO.com ka deklaruar se është kundër monopolit në homologim.

Kandidati i LVV-së kërkon që qeset e plastikës të zëvendësohen me ato të letrës

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Valon Ramadani, është përgjigjur në 46 pyetjet e KALLXO.com.

Muhamet Kelmendi financon fushatën me kredi

Kandidati për deputet nga koalicioni AAK-PSD, Muhamet Kelmendi ka thënë se ai po e financon fushatën e tij me kredi.

Kandidati i PEK: Do t`i heqim kerret zyrtare

“Nëse behëm deputet si kauzë kryesore do jetë heqja e tabelave zyrtare e shkronjës “Z” në realitet shkak kjo se kësaj shoqërie i kushton shumë,  ...

Endrit Shala zotohet t'i përkrahë bizneset vendore, nëse bëhet deputet

Kandidati për deputet nga Nisma Socialdemokrate, njëherësh ministër në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala, në një intervistë për KALLXO.com është zotuar se ...

Kandidati për deputet i AKR-së premton bursa për të rinjtë nga paga e tij

Kandidati për deputet të Kuvendit të Kosovës, nga radhët e AKR-së, Imer Rogova në një intervistë për KALLXO.com ka premtuar përkrahje për të ...