array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(36) "https://kallxo.com/gjate/interviste/"
 }
}

Të fotografosh dhimbjen: Këndvështrimi i një fotografi të luftës në Kosovë

Në imagjinatën e Wade Goddard, Kosova është ende e fiksuar si një fotografi trupash fëmijësh të vrarë të shtrirë në tokën e lagur – një imazh që ...

Korrigjimi i kufijve Kosovë-Serbi nuk duhet të përjashtohet nga tavolina e bisedimeve

Serbia dhe Kosova duhet të vazhdojnë në përpjekjet e tyre për të arritur një zgjidhje, ndoshta duke përfshirë edhe shkëmbimet territoriale, pavarësisht nga reagimi ndë...

David Phillips: Amerika nuk e ka aprovuar korrigjimin e kufijve

Eksperti amerikan i politikës së jashtme, David L. Phillips, në një intervistë për KALLXO.com thotë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk janë pajtuar për ...

PSD me vijë të kuqe vetëm për PDK-në, por jo përjetësisht

Deputeti i PSD-së, Molliqaj në një intervistë dhënë për KALLXO.com ka folur edhe për koalicionet potenciale me partitë e tjera në Kosovë.

Molliqaj preferon që PSD të hyjë e vetme në zgjedhje

Deputeti i Partisë Social Demokrate, Dardan Molliqaj ka deklaruar se ai preferon që në zgjedhjet e ardhshme kjo parti të hyjë e vetme në garë.

Molliqaj: PSD do të jetë forcë përbërëse me një vlerë të madhe në Kuvend

Deputeti i Partisë Social Demokrate, Dardan Molliqaj është shprehur i sigurtë se në zgjedhjet e ardhshme kjo parti do të jetë një forcë e madhe në Kuvendin e Kosovës, ...