array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(36) "https://kallxo.com/gjate/interviste/"
 }
}

Ajri i Ndotur: Si Mund të Mbrohemi?

Ulja e ekspozimit ndaj ajrit të ndotur por edhe vendosja e maskave janë mjetet të qytetarët i kanë në dorë për ta mbrojtur veten ndotja, thonë zyrtarë të ...

Kryesia e Vetëvendosjes Nesër i Diskuton Dorëheqjet

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje nesër do të takohet edhe njëherë për të diskutuar për dorëheqjet e fundit në këtë parti dhe pë...

Intervistë: Aleksandër Lumezi

Në intervistën për emisionin “Jeta në Kosovë”, Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, është përgjigjur në dhjetëra pyetje të Jeta Xharrës rreth aktivitetit të prokurorisë, ...

EKSKLUZIVE: Aleksandër Lumezi në Jeta në Kosovë

Në intervistën e parë televizive që nga koha kur është dekretuar kryeprokuror i shtetit, kryeprokurori Aleksandër Lumezi është përgjigjur në dhjetëra pyetje të autores së “Jeta ...

Albin Kurti: Gjërat që na Bashkojnë e na Ndajnë me LDK-në

Në një intervistë për gazetën Jeta në Kosovë, Kurti tha se Vetëvendosje i mban dyert e mbyllura për PDK-në edhe në nivelin lokal, pavarësisht se ...

Mediet e Huaja e ‘Zmadhuan dhe Thjeshtësuan’ Problemin e Radikalizimit Fetar

Edhepse trajtimi mediatik ndërkombëtar i luftëtarëve të huaj nga Kosova në Siri ka arritur t’i japi vëmendje ndërkombëtare çështjes së radikalizimit, shumë ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!