Postet nga: Ftyra e Deputetit

Kandidatja e PDK-së: Në Kosovë nuk ka grupe të diskriminuara

Kandidatja e PDK-së për deputete të Kuvendit të Kosovës, Mexhide Mjaku- Topalli në një intervistë për KALLXO.com ka thënë se në Kosovë nuk ka grupe ...

Kandidati i LVV-së kërkon që qeset e plastikës të zëvendësohen me ato të letrës

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Valon Ramadani, është përgjigjur në 46 pyetjet e KALLXO.com.

Kandidati i PDK-së: Qeveria nuk duhet të ketë më shumë se 10 ministri

Kandidati për deputet nga PDK, Naim Ismajli thotë se nuk do të votonte një Qeveri e cila në përbërje ka më shumë se 10 ministri, pasi sipas tij ...

Kandidati i PDK-së: Në fazën e tanishme Telekomi nuk mund të mbijetoj

Kandidati për deputet nga Komuna e Ferizajt, Gazmend Bytyçi ka premtuar se kauza e tij kryesore ashtu siç është e Partisë Demokratike të Kosovës do të jetë ...

Kandidatja e PDK-së flet për bartjen e shamive në shkolla - VIDEO

Besa Ismajli, kandidate për deputete nga PDK, në një intervistë për KALLXO.com ka treguar qëndrimin e saj për bartjen e shamive në shkolla.

Dimal Basha: Taksat ndaj duhanit dhe alkoolit të rriten

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha në intervistën e 46 pyetjeve për KALLXO.com ka deklaruar taksat ndaj duhanit dhe alkoolit duhet të rriten, derisa ka kë...

Kandidati për deputet kërkon ndërtimin e shkollës për komunitetin e tij - VIDEO

“Në rast se populli vendos që të kem mandatin e deputetit atëherë do të jem zëri i komunitetit ashkali në Kuvendin e Republikës së Kosovës ku ...

Kandidati i PDK-së: Qeveria duhet të ketë më shumë se 15 ministri

Kujtim Gashi, si kandidat për deputet të Kuvendit nga PDK-së, ka premtuar se korrupsioni dhe nepotizmi do të jenë kauzat e tij kryesore  gjatë mandatit katër vjeçar ...