Postet nga: Frashër Krasniqi

Molliqaj: Është arrestuar Frashër Krasniqi

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka njoftuar se anëtari i kësaj partie, Frashër Krasniqi, është arrestuar pas një aksioni që bënë të enjten në mbrë...

VIDEO - Krasniqi i PSD-së e pyet në rrugë Kusari-Lilën: A keni folë më me Radojçiqin?

Anëtari i kryesisë së Partisë Socialdemokrate të Kosovës (PSD), Frashër Krasniqi ka njoftuar se takuar sot në rrugë kryetaren e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, ...

Deklarohen të pafajshëm tre të akuzuarit për veprime huligane ndaj policëve , veçohet procedura ndaj ministrit Sveçla dhe të tjerëve

Për veprimet që u bënë më 27 qershor 2013, ministri aktual i Punëve të Brendshme dhe disa persona të tjerë sot ishte paraparë të uleshin prapë në bankën ...

Ministri i Brendshëm i ulur në bankën e të akuzuarit nën akuzën për veprime të dhunshme, huligane ndaj policëve në 2013-ën

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla dhe disa prej të akuzuarve tjerë për veprime të dhunshme, huligane, hedhje të gurëve, ngjyrës, sferave të qelqit, shisheve, mjete ...

Gjykata vendosi për të akuzuarit për sulm terrorist ndaj ndërtesës së Kuvendit të Kosovës

Frashër Krasniqi, Adea Batusha, Egzon Haliti dhe Atdhe Arifi, janë liruar nga Gjykata Themelore nga akuzat për sum terrorist në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës.

Sot jepet verdikti për të akuzuarit për sulm ndaj Kuvendit të Kosovës në vitin 2016

Në departamentin special të gjykatës së Prishtinës sot pritet të merret vendimi për të pandehurit që akuzohen për sulm në kuvendin të Kosovës, sulmi kishte ...

Krasniqi: Marrëveshja me Serbinë për energji është pjesë e një plani për krijimin e një zone autonome në veri të Kosovës

Anëtari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Frashër Krasniqi, ka thënë se marrëveshja për energjinë e arritur mes Kosovës dhe Serbisë është pjesë e një plani ...

Kriza energjetike - LIVE

Sonte në emisionin ‘Kallxo Përnime’ po debatohet për krizën energjetike në vend dhe rrymën në veri.