Postet nga: Festa

Myslimanët festojnë Kurban Bajramin mes rritjes së çmimeve të ushqimeve

Miliona myslimanë anembanë globit festuan Kurban Bajramin, një nga festat më të mëdha të kalendarit islamik që përkon me ritet e fundit të pelegrinazhit vjetor të Haxhit në ...

Festa e Bajramit - Urimet e krerëve institucional

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, me rastin e festës së Kurban Bajramit, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë.

Ceremonia e faljes së namazit të Kurban Bajramit në Xhaminë e Madhe në Prishtinë - 11.08.2019

Besimtarët myslimanë sot festojnë Kurban Bajramin

Besimtarët myslimanë sot festojnë festën e Kurban Bajramit, festë kjo e cila simbolizon sakrificën e besimtarëve ndaj Zotit dhe humanitetin ndërmjet njerëzve.

Pamje nga festa e çmendur e Real Madridit në zhveshtore pas triumfit në Ligën e Kampionëve

Real Madridi ka festuar çmendurisht triumfin në Ligën e Kampionëve për vitin 2022, pas fitores në finale ndaj Liverpoolit.

Shpërndanin material propagandues kundër festës, arrestohen dy persona në një tyrbe në Gjakovë

Gjatë një manifestimi tradicional që po mbahej në tyrben ”Pulë” në fshatin Babaj Bokës në Gjakovë, Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona.

Pacolli uron Bajramin: Të ndajmë bukën me të tjerët

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka uruar besimtarët myslimanë për Fitër Bajramin.

Haradinaj vazhdon traditën për Festën e Bajramit, e nis me ëmbëlsira me policët

Ish kryeministri i Kosovës, njëherësh kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj mëngjesin e sotëm ka zgjedhur që ta ndajë me Policinë e Kosovës të cilë...

Urimi i Kurtit: Vetëpërmbajtja le të na bëjë më të disiplinuar ndaj lakmisë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, i ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit.