Postet nga: heshtja zgjedhore

Kandidatët e zgjedhjeve të pjesshme që thyen heshtjen zgjedhore

Tetë kandidatë për kryetar bashkie dhe një degë vendore e Partisë Demokratike thyen heshjten zgjedhore të shtunën nëpërmjet reklamave politike në ‘Facebook’.

Shëtitjet e Albin Kurtit gjatë heshtjes zgjedhore

Të shtunën dhe të dielën, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është parë aktiv me vizitat te bashkëpartiakët në Podujevë e Prishtinë.

Ankohet LVV, LDK gjobitet me 800 euro për thyerje të heshtjes zgjedhore

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka bërë të ditur se pas ankesës së Lëvizjes Vetëvendosje, Lidhja Demokratike e Kosovës është gjobitur me 800 ...

PZAP gjobit PDK-në me 1,200 euro bazuar në ankesën e BIRN dhe Internews Kosova

Partia Demokratike e Kosovës është gjobitur me 1,200 euro për shkak të thyerjes së heshtjes zgjedhore përmes rrjeteve sociale në ditën e zgjedhjeve lokale të 17 tetorit.

Gjobitet Bekim Jashari për thyerje të heshtjes zgjedhore

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, është dënuar me gjobë prej 1 mijë e 800 euro për shkak të thyerjes së heshtjes zgjedhore.

PZAP shqipton mbi 216 mijë euro gjoba për partitë politike

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka njoftuar se ka shqiptuar gjoba në vlerë të përgjithshme prej 216,350 euro për partitë politike.

Kosova në heshtje zgjedhore

Ka filluar heshtja zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, ku nesër nga ora 07:00 deri në ora 19:00, qytetarët me të drejtë vote, do të mund të votojnë pë...