Postet nga: zyrtari policor

Vrasja e Lulzim Fejzullahut, IPK inicion procedurë disiplinore ndaj zyrtarit policor që ndryshoi raportin fillestar

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) ka bërë të ditur se ka iniciuar procedurë disiplinore ndaj zyrtarit policor i cili ka ndryshuar raportin fillestar lidhur me vrasjen e Lulzim ...

Policia e Kosoves

Vdekja e policit në Leposaviq po trajtohet si 'vdekje e dyshimtë'

Një zyrtar policor derisa ishte në detyrë në Leposaviq është gjetur pa shenja jete nga mbikqyrësi i tij të dielën pas mesnate.

Detaje nga dosja e Prokurorisë së Gjakovës për policin e dyshuar për dhunimin e të miturës

Gjykata e Gjakovës ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji ndaj zyrtarit policor, E.S., i cili po dyshohet për dy vepra penale - dhunim, dhe ...

Dyshohet se u përfshi në një rrahje në Gjakovë, arrestohet një zyrtar policor

Inspektorati Policor i Kosovës ka bërë të ditur ka arrestuar një pjesëtar të policisë nga stafi civil të dyshuar për përfshirje në një rrahje në ...

Zyrtari policor i Kosovës ndalohet në Serbi, lirohet pas disa orëve

Një zyrtar policor i Kosovës është ndaluar në mëngjesin e disa ditëve më parë në Serbi.

Policia e Kosoves

Polici jashtë detyrës nxjerr armën zyrtare për të ndalur përleshjen për parking në Prevallë

Një zyrtar policor, i cili ishte jashtë detyrës zyrtare dhe në rroba civile, ka nxjerrë armën zyrtare për të ndalur një përleshje mes disa personave, e ...

Suspendohet një zyrtar policor në Prizren, dyshohet për kanosje

Një zyrtar policor i Policisë së Kosovës, i angazhuar në Prizren, është suspenduar pasi që është i dyshuar për veprën penale të kanosjes.

Përfshirja e policit të trafikut në grupin e fajdeve dhe bixhozit, flet zyrtari i IPK-së - VIDEO

Qindra-mijëra euro kthehen kamatë në raste të ndryshme të fajdeve të cilat konsiderohen si veprimtari ilegale në Kosovë.