Postet nga: ZPS

Gjykata Speciale, Kimberly West nga SHBA zgjidhet Prokurore e Specializuar

Kimberly West, e cila ka qenë më parë prokurore federale e SHBA-së me përvojë të gjerë si në hetimet për krime në nivel vendor ashtu edhe ndërkombë...

Avokati i Kadri Veselit: Historia e trafikimit të organeve është mit

Ben Emmerson, mbrojtës i ish-kreparlamentarit të Kosovës, Kadri Veseli, ka deklaruar se historia e trafikimit të organeve është mit.

Emmerson: Nuk ka asnjë provë kundër Kadri Veselit që kishte të bënte me ‘ndërmarrjen kriminale’

Në Gjykatën Speciale në Hagë ka vazhduar seanca gjyqësore ndaj katër ish-krerëve të UÇK-së. Të martën deklaratën hyrëse po e jep edhe ...

Selimi: Qëndroja kryesisht me familjen Jashari, mund të kisha fatin e tyre

16:48 - Rexhep Selimi: Ne nuk e bëmë atë që bëri Serbia kundër nesh

Mbrojtja e Thaçit thotë se ai nuk ishte pyetur kur u ndryshua komandanti i përgjithshëm i UÇK-së

Gjykimi kundër katër ish-krerëve të UÇK-së sot po vijon me deklaratat hyrëse nga ekipet mbrojtëse të Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe ...

Gjykimi ndaj Salih Mustafës, me kërkesë të ZPS-së, dëshmitari jep dëshminë në seancë të mbyllur

Në Dhomat e Specializuara të Hagës, në gjykimin ku Salih Mustafa po akuzohet për krime lufte ka filluar të dëgjohet kundër-dëshmia e dëshmitari të ...

ZPS kërkon zgjatjen e afatit për nxjerrjen e materialeve, mbrojtja e krerëve të UÇK-së e quajnë kërkesë shokuese

Zyra e Prokurorit të Specializuar, në seancën ndaj ish krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, të akuzuar për krime ...