Postet nga: bastisjet

FOTO - Bastisje në shtëpinë e Rexhep Selimit

Njësitë e Policisë së EULEX-it dhe Policisë së Kosovës e kanë rrethuar shtëpinë e shefit të Grupit Parlamentar të Lëvizjes së Vetëvendosje, Rexhep Selimi.

Bastisje sot pati edhe në Karaçevë

Bastisja e cila po zhvillohet ditën e sotme në disa lokacione në Kosovë, u zhvillua gjatë ditës edhe në fshatin Karaçevë, në afërsi të vijës ...

Presidenti Thaçi pas aksionit të EULEX-it: Nuk ka asnjë arsye për ekspedita apo aksione spektakulare

 

Përfundon bastisja në OVL të UÇK-së, EULEX largohet me shumë dosje të konfiskuara - PAMJE

Njësitet e policisë së EULEX-it kanë përfunduar bastisjen në Organizatën e Veteranëve të Luftës.

Pamje: Ndjekja spektakulare e bastexhiut në Viti

Sonte në emisionin “Drejtësia në Kosovë” u transmetuan pamjet e ndërhyrjes së pjesëtarëve të Policisë në dy lokacione ku luheshin baste ilegale në Viti.

Konfiskohen një kallashnikov dhe një revole në Mitrovicë

Gjatë bastisjeve në dy shtëpi në Fshatin Pirq të Mitrovicës janë konfiskuar një kallashnikov dhe një revole.

Aksioni i Policisë për Kërkim Armësh në Vushtrri

“Drejtësia në Kosovë” në Rubrikën “Policia” tregoi filmimet e aksionit të Policisë së Kosovës në Vushtrri dhe në një fshat të saj, gjatë të cilit pas bastisjeve ...

Policia Tregon Çka Sekuestroi dhe Kë e Arrestoi

Policia e Kosovës ka bërë një bilanc të veprimeve të saj hetimore dhe operacionale lidhur me protestën e mbajtur në kundërshtim të ratifikimit të Marrëveshjes ...