Postet nga: zgjedhjet lokale 2017

Agim Bahtiri e Valdete Idrizi Marrin Porosi nga Votuesit në Fletëvotime

Agim Bahtiri i AKR-së dhe Valdete idrizi e PDK-së janë duke pritur rezultatet nga votimet e sotme në garën për balotazh, por disa votues të cilët nuk ...

Mesazhi i Votuesit në Fletëvotimin e Ferizajt

Zgjedhjet e sotme kanë qenë mundësi e votuesve në 19 komunat e Kosovës për t’u përcaktuar për kryetarin e ardhshëm të tyre, por disa ...

Kërcënohet Zyrtari i KKZ-së në Podujevë

Përfaqësuesi i Komisionit Komunal Zgjedhor, Arbër Sfishta është kërcënuar nga një person në Qendrën e Votimit në Shkollën “Isa Boletini” në Podujevë. Rasti ...

DnV: Dyfishim i Parregullsive, Pjesëmarrja Rreth 35 %

Sipas rrjetit të OJQ-ve vendore që po vëzhgon zgjedhjet e sotme, Demokracia në veprim, nga ora 12:00 deri në orën 17:00 numri i parregullsive është dyfishuar, ndërsa pjesëmarrja ...

E Gjen Emrin e Nënës në Listë, 11 Vjet pas Vdekjes

Një qytetar i Kaçanikut raportoi në KALLXO.com se e ka gjetur në listë të votuesve emrin e nënës së tij, e cila ka vdekur 11 vjet më ...

VV Mohon SMS-ët që po Dërgohen Për ta Votuar Shpend Ahmetin

Mesazhe private po u dërgohen qytetarëve nga një OJQ në të cilët po bëhet thirrje për ta votuar kandidatin e Vetëvendosjes për kryetar ...

Fotografon Fletëvotimin me Dy Kandidatët e Rrumbullakuar

Dy votues në Gjakovë janë marrë në pyetje nga prokurori pasi është zënë duke e fotografuar fletëvotimet e tyre.

Vëzhguesit Pinë Duhan si në Oda

 Ekipet e KALLXO.com të angazhuara në monitorimin e zgjedhjeve kanë identifikuar sjellje të pahijshme të vëzhguesve dhe komisionerëve të zgjedhjeve në ambientet e shkollave.