Postet nga: zgjedhjet lokale 2017

LIVE: Numërimi i Votave që Zgjedhin Kryetarët e Prishtinës, Prizrenit, Rahovecit e Dragashit

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka nisur numërimi i votave të panumëruara të cilat do të përcaktojnë se kush do të jenë kryetarët ...

Përmbysje e Rezultatit te Kandidatët për Kllokot

Procesi i numërimit të votave me kusht dhe me postë shkaktoi ndryshim te renditja e kandidatëve për Komunën e Kllokotit.

Kurti: Regjimi në Fushatë Kundër Rezultatit të Zgjedhjeve në Prishtinë e Prizren

Nga seanca e Kuvendit, deputeti i Vetëvendosjes Albin Kurti, paralajmëroi partitë rivale politike në dy komunat më të mëdha të vendit se “nuk mund të ketë rezultat ...

Haskuka: PZAP të mos Bie Pre e Presioneve të PDK-së

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka, në një konferencë për media i ka bërë thirrje Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe ...

PDK-ja Kërcënon me Mospranim të Rezultateve në Prizren

Partia Demokratike e Kosovës kërkon nga PZAP-ja që të anulohet procesi i votimit në Qendrën e Votimit 2004/A në Shkollën “Motrat Qiriazi” në Prizren.

Fitorja e Listës Serbe Rikonfirmon Ndikimin e Beogradit

Në zgjedhjet lokale të mbajtura në Kosovë, Lista Serbe ka fituar në 10 komuna me shumicë serbe, sa janë gjithsej, duke e bërë këtë subjekt fituesin më të madh ...

Asnjë Grua Nuk Zgjidhet Kryetare Komune

Rrethi i parë i zgjedhjeve lokale i 22 tetorit dhe gara e balotazhit e zhvilluar me 19 nëntor sollën disa befasi në skenën e partive politike.

Thaçi nga Kanadaja Uron Qytetarët për Balotazhin

Presidenti Hashim Thaçi ka uruar nga Kanada qytetarët e Kosovës, partitë politike, shoqërinë civile dhe mediat, të gjitha institucionet shtetërore, KQZ-në, për organizimin e ...