Postet nga: balotazhi 2017

AAK me Ankesa në PZAP për Istogun

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka dërguar 14 ankesa në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa rreth procesit dhe rezultatit të zgjedhjeve në garën e ...

Haki Rugova Fiton me 14 Vota Diferencë Ndaj Gani Dreshaj

E plotësuar 15:47

Ndërron Rezultati në Istog, Prinë LDK me 75 Vota

Nga votat e numëruara prej kopjeve të skanuara të formularëve të rezultateve për zgjedhjet për kryetar të Komunës së Istogut, në 63 vendvotime, të cilat KQZ ...

Kryeministri Haradinaj Deklarohet Rreth Zgjedhjeve në Istog

Kryeministri i Kosovës është deklaruar sot rreth rivotimit të djeshëm për kryetar të Komunës së Istogut.

LDK: KQZ Bëri Dy Gabime në Numërim të Rezultateve

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Kujtim Shala, tha se në numërimin e rezultatit nga KQZ ka dy gabime, në qendrat e votimit në Dubravë dhe Llukavc të Begut.

Të Burgosurit dhe Zarfet Vendosin për Istogun

Rezultati i ngushtë në Istog me 52 vota diferencë në mes Dreshajt dhe Rugovës nuk është ende përfundimtar.

LDK ‘Konteston’ Fitoren e Gani Dreshajt në Istog

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, tha sonte se pret që numërimi i votave me kusht ta vendosë kush i ka fituar zgjedhjet në Istog.

Gani Dreshaj Flet Pas Fitores në Istog

Fituesi i zgjedhjeve në Istog, kandidati i AAK-së për kryetar të komunës, Gani Dreshaj, tha se prej sot nuk do të jetë vetëm kryetar i atyre që ...