Postet nga: zgjedhjet lokale 2017

Ndërron Rezultati në Istog, Prinë LDK me 75 Vota

Nga votat e numëruara prej kopjeve të skanuara të formularëve të rezultateve për zgjedhjet për kryetar të Komunës së Istogut, në 63 vendvotime, të cilat KQZ ...

KQZ: Të Gjitha Vendvotimet në Istog Janë Hapur me Kohë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se të gjitha vendvotimet në komunën e Istogut janë hapur në kohën e paraparë, si dhe ka ftuar të gjithë qytetarët ...

Istogu Fillon të Votojë për Kryetar

Banorët e komunës së Istogut me të drejtë vote sot do të votojnë për udhëheqësin e tyre.

Kryetarët Tjerë Betohen, në Istog Rivotohet

Derisa komunat tjera moti e kanë kryer procesin zgjedhor, ndërsa ka nisur betimi i kryetarëve dhe asamblistëve për mandatin e ri katërvjeçar, në Istog ...

Shpend Ahmeti pas Koalicionit me AAK: Nënkryetari do të jetë i AKR-së

Lëvizja Vetëvendosje ka nënshkruar koalicion me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës për të bashkëqeverisur në Komunën e Prishtinës.

Inaugurohen Kryetari dhe Asamblistët e Rinj të Deçanit

Bashkim Ramosaj është betuar sot se do të punojë me nder, me ndërgjegje e në pajtim me ligjin gjatë kohës sa do të jetë në krye të Komunë...

Lista Serbe Humb një Komunë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka certifikuar rezultatet për kryetar të komunës së Kllokotit, ku me vetëm 10 vota më shumë se kundërshtari i tij nga Lista ...

Nesër Fillon Fushata për Kryetar të Komunës së Istogut

Nesër në komunën e Istogut nis fushata zgjedhore.