Postet nga: zgjedhjet lokale 2017

AAK Fiton Një Deputet, në Dëm të PDK-së

Fitorja e PDK-së në Ferizaj me Agim Aliun nxit një zinxhir dorëheqjesh dhe emërimesh, që shkojnë në dëm të kësaj partie.

Gjeografia e Re e Partive në Komuna

Lidhja Demokratike e Kosovës ka fituar më së shumti komuna pas raundit të dytë të zgjedhjeve, bazuar në rezultatet preliminare të publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. LDK-ja i ...

Delawie: Zgjedhjet e Sotme, Shenjë e Rritjes Demokratike

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, përshëndeti ecurinë e zgjedhjeve të sotme në Kosovë duke e vlerësuar atë si shenjë të ...

LDK Shpreson ta Marrë Prishtinën me Votat me Kusht

Lidhja Demokratike e Kosovës nuk i ka humbur shpresat që ta marrë kontrollin e komunës së Prishtinës.

VV ia Merr Kamenicën LDK-së

Në Kamenicë udhëheq kandidati i Vetëvendosjës, Qëndron Kastrati, me 55.4% ndaj rivalit të tij nga LDK, Shaip Surdulli që ka marrë 44.6%.

Podujevë: Agim Veliu Ruan Kreun në Podujevë

Në Podujevë prin LDK me 63.27%, pasohet nga VV me 36.73%.

Abdixhiku: LDK Fituese në Numrin më të Madh të Komunave

Zyrtari i LDK-së Lumir Abdixhiku në konferencën e parë pas përfundimit të procesit të votimit tha se partia e tij është fituese absolute në numrin më të madh ...

KQZ Flet për 12 Orët e Votimeve

Sipas kryetares së KQZ-së, Valdete Daka, në nivel vendi kanë votuar 38.10 për qind e qytetarëve me të drejtë vote gjatë ditës së sotme në zgjedhjet për ...