Postet nga: zgjedhjet lokale 2017

Mimoza Kusari Sërish Kandidon në Gjakovë

Mimoza Kusari- Lila ka vendosur të garojë për postin e kryetares së komunës së Gjakovës nën siglën e subjektit të saj politik, Alternativa.

Lladrovci: Askush Nuk Mund ta Ndalë Fitoren e PDK-së në Drenas

Kryetari aktual i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka thënë se as individ, as nisma e iniciativa nuk mund ta ndalin fitoren e PDK-së në Drenas.

Gjini e Gashi, Emrat e AAK-së për Kthimin e Komunave të Humbura në Vitin 2013

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka prezantuar sot dy kandidatë për kryetarë të komunave në të cilat e kishte humbur kontrollin politik në zgjedhjet e ...

KQZ Fton Diasporën të Regjistrohen për Zgjedhjet Lokale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se deri më 23 gusht 2017 është vazhduar periudha e aplikimit për regjistrim si votues jashtë Kosovës.

PDK e Klinës Vazhdon me Sokol Bashotën

Gjatë një aktiviteti partiak, me strukturat dhe aktivistët e Partisë Demokratike të Kosovës në Komunën e Klinës, të hënën pasdite është bërë publike ...

Arbër Vllahiu, Kandidat i AAK-së për Kryetar të Prishtinës

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka kandiduar sot Arbër Vllahiun, ish-këshilltar i ish-presidentes Atifete Jahjaga, për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet lokale ...

Shpend Ahmeti Zyrtarisht Kandidat i VV-së për Kryetar të Prishtinës

Pas verifikimit të votave të 34 vendvotimeve nga komisioni “ad hoc” zgjedhor i qendrës së Prishtinës dhe pas skadimit të afatit për ankesa, ky komision ka shpallur kë...