Postet nga: zgjedhjet lokale 2017

Shaqir Totaj për Vendimin e PZAP-së

Kandidati i PDK-së për kryetar të Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj në një prononcim për KALLXO.com ka thënë se ende nuk e di vendimin e ...

PZAP, sot Publikon Vendimet për 7 Komunat

Sot do të bëhen publike vendimet e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) për komunën e Prishtinës, Prizrenit, Klinës, Istogut, Rahovecit, Kamenicës ...

Çfarë Mësuan Partitë nga Zgjedhjet Lokale

Në Emisionin “Jeta në Kosovë” ku u diskutua për zgjedhjet lokale të këtij viti u fol për anët pozitive dhe anët negative, apo mësimet ...

Rezultati i Ngushtë do T’i Bëjë të Përgjegjshëm Kryetarët

Në Emisionin “Jeta në Kosovë” në të cilin temë diskutimi ishin zgjedhjet lokale 2017, u fol edhe për një sistem mbikëqyrjeje të cilin do ta përdorin partitë politike ...

Haskuka i Përgjigjet Akuzave të PDK-së për Bartje të Kutive të Votimit

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka, reagoi sot ndaj pretendimeve të PDK-së se komisionerë të Vetëvendosjes kanë bartur kuti votimi nëpë...

LDK e PDK Gati Ankesat për Prishtinën, Prizrenin e Dragashin

Partitë politike janë në pritje të shpalljes së rezultateve përfundimtare nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, që t’i fillojnë më pas procedurat ligjore për kontestimin e rezultateve në ...

Ankesat dhe Festa Vonojnë Shpalljen e Rezultateve të Zgjedhjeve

Komisioni Qendror i Zgjedhje pritet që t'i shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale për kryetarë të komunave të mërkurën. Përkundër paralajmërimeve që shpallja ...

Mytaher Haskuka Fiton Prizrenin

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, ka fituar më së shumti vota nga votat me kusht, votat me postë dhe votat e personave me nevoja të ...