Postet nga: lista serbe

Aktakuzë ndaj ish-kryetarit të Listës Serbe, Goran Rakiqit

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë ndaj ish-kryetarit të Listës Serbe, Goran Rakiqit.

Kryeziu i reagon Listës Serbe: Ka kamera në vende publike që menaxhohen nga Policia e Kosovës

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu i ka reaguar deklaratës së partisë më të madhe të serbëve të Kosovës, Listës ...

Mbretëria e Bashkuar në OKB: Lista Serbe të mos i pengojë serbët e Kosovës të ushtrojnë të drejtat e tyre demokratike

Përfaqësuesi i Mbretërisë së Bashkuar në Kombet e Bashkuara, Fergus Eckersley, në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së ka thënë se pavarësisht diferencave ...

Reagon Lista Serbe: Sot u dëshmua se ne dhe Serbia nuk i frikësojmë serbët, por Kurti dhe njësitë e tij policore

Pas votimit në komunat në veri të vendit ka reaguar partia më e madhe e serbëve të Kosovës, Lista Serbe.

Shpjegimi i gazetarit Branislav Kërstiq pse serbët e veriut nuk votuan në procesin që e kërkuan vetë

Gazetari Branislav Kërstiq procesin e votimit në komunat në veri të vendit e quajti si shfaqje e lojërave të kabinetit të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq dhe kabinetit ...

Kreshnik Gashi: Kemi marrë një rikonfirmim të frikshëm të ndikimit të Listës Serbe

Redaktori përgjegjës në KALLXO.com dhe njëri nga autorët e emisionit "KallxoPernime", Kreshnik Gashi, ka thënë se rikonfirmua ndikimi i Listës Serbe tek qytetarë...

BE u bën thirrje qytetarëve serbë të votojnë më 21 prill, Listës Serbe i kërkon ta rishqyrtojë vendimin

Bashkimi Europian u ka bërë thirrje qytetarëve serbë në katër komunat në veri të Kosovës që të votojnë të dielën më 21.04.2024, për apo kundë...

Çka pas votimit të dielën në veri?

Kryetarët shqiptarë të katër komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës do t’i sigurojnë vetes së paku një vit qeverisje të sigurt, nëse nuk ...