Postet nga: Arban Abrashi

"Oda" e burrave në Ministrinë e Arban Abrashit

E gjithë paria e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) premtonin se do të bënin reduktim të zëvendësministrave nëpër dikasteret e ekzekutivit kosovar. Madje, kritikuan ...

Punësimet e parregullta në Ministrinë e Punës

Në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale janë evidentuar parregullsi të përsëritura ndër vite, sipas raporteve të Zyrës Kombëtare të Auditimit (ZKA), pë...

Tash e tutje, testimet për patentë shofer nën mbikëqyrjen e policisë

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi dhe ai i Punëve të Brendshme, Agim Veliu kanë nënshkruar një memorandum bashkëpunimi për mbikëqyrjen e testimeve për ...

Arban Abrashi: Kosova rihap aeroportin brenda 10 ditësh

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit në Qeverinë e Kosovës, Arban Abrashi, tha se pret që fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” të rinisin ...

Ministri Abrashi takon Federatën e Autoshkollave, zotohet për krijimin e mundësive për rifillimin e punës

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka pritur në takim kryetarin e Federatës së Autoshkollave të Kosovës, Xhemshit Cakolli, bashkë me përfaqësuesit e tjerë, të cilë...

Lumir Abdixhiku dhe Arban Abrashi

Abdixhiku ia dorëzon detyrën e ministrit bashkëpartiakut të tij

I sapoemëruari ministër i Infrastrukturës, Arban Abrashi ka pranuar detyrën nga ish ministri i këtij dikasteri, Lumir Abdixhiku, njëherësish bashkëpartiakë nga radhë...

Arban Abrashi: Qeveria Hoti votohet në javën e ardhshme

Anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi ka deklaruar se si LDK po presin materialet dhe shkresat përcjellëse dhe posa t’i marrin ...

Abrashi: Qeveria Hoti planifikon 400 milionë euro për rimëkembje ekonomike

Deputeti dhe Sekretari organizativ i LDK-së, Arban Abrashi është deklaruar për media pas takimit që thirri Avdullah Hoti, kandidat për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!