Postet nga: xhamia

Situata tek xhamia në Llugë, komandanti i Policisë në Podujevë bisedon me imamët

Imami i vendosur nga Këshilli i Bashkësisë Islame në Podujevë, Zymber Konushevci, kryeimami Bekim Jashari dhe komandanti i Stacionit Policor në Podujevë, Bashkim Bajrami janë duke biseduar pë...

Bllokohet xhamia në Llugë të Podujevës – banorët nuk e pranojnë imamin

Në fshatin Llugë të Podujevës para xhamisë, e cila ende nuk është përuruar janë mbledhur banorë në shenjë proteste për imamin e përzgjedhur të kësaj ...

Mungesa e lejes për ndërtimin e xhamisë shkakton tensione në Shkabaj e përplasje mes banorëve dhe Policisë

Ndonëse nuk kanë leje për ndërtim, kjo nuk i ka ndaluar disa banorë të cilët kanë mbledhur para në mënyrë vullnetare dhe kanë nisur ndë...

Policia asiston në rrëzimin e një objekti të nisur për xhami në fshatin Shkabaj

Policia e Kosovës ka rrethuar objektin në të cilin pretendohet se u nis si xhami në fshatin Shkabaj të Prishtinës.

SHBA-ja ndan fonde për sigurinë në sinagoga e xhami

Një shumë prej 400 milionë dollarësh u shtua në fondet federale të Shteteve të Bashkuara, me qëllim rritjen e sigurisë në lokacionet fetare, bëri të ditur udhëheqë...

Shtatë të vrarë nga sulmi në një xhami në Afganistan

Shtatë persona u vranë në një sulm në një xhami në provincën Herat të Afganistanit, vonë më 29 prill.

Vodhën kositesen në xhami - Të dyshuarit lirohen në procedurë të rregullt

Një rast i vjedhjes së rëndë ka ndodhur në Gjinoc të Suharekës.

Pas incidenteve e rrahjeve, ri-hapet Xhamia në Halabak të Podujevës

Këshilli i Bashkësisë Islame në Podujevë ka njoftuar se Xhamia e Halabakut është hapur dhe tani e tutje është në shërbim të besimtarëve sikurse të gjitha ...