Postet nga: Erdogan

SHBA do t'ia shesë Turqisë avionët F-16 pasi Erdogan e ka miratuar anëtarësimin e Suedisë në NATO

Administrata Biden e ka informuar Kongresin për planin e saj për t'i shitur Turqisë avionë luftarakë F-16 pasi Presidenti Erdogan e ka miratuar anëtarësimin e Suedisë ...

Erdogan viziton Hungarinë, Orban i dhuroi një kalë

Gjatë vizitës së tij të dytë në katër muajt e fundit në Hungari, Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka deklaruar sot se dëshiron të thellojë marrëdhë...

Kancelari gjerman Scholz: Akuzat e Erdoganit kundër Izraelit për fashizëm janë "absurde"

Kancelari gjerman Olaf Scholz do të takohet me presidentin turk të premten në Berlin. Scholz ka thënë se do të vazhdojë të thotë se pse e konsideron Hamasin si ...

Erdogan kërkon armëpushim në Gaza për t’i ndalur "krimet kundër njerëzimit"

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdoğan, ka bërë thirrje për një armëpushim të menjëhershëm midis Izraelit dhe Hamasit, duke thënë se "krime kundë...

Turqia përgatitet të shpallë Izraelin shtet “kriminel lufte”

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha para një tubimi pro-palestinez në Stamboll se shteti i tij po përgatitet ta shpallë Izraelin “kriminel lufte” për shkak të veprimeve ...

Presidenti i Turqisë i dorëzon parlamentit për ratifikim ofertën e Suedisë për NATO-n

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan e ka paraqitur në parlamentin e Turqisë për ratifikim një protokoll për pranimin e Suedisë në NATO, ka thënë zyra e tij ...

Erdogan në Rusi për ringjalljen e marrëveshjes së drithërave

Turqia njoftoi se presidenti Recep Tayyip Erdogan “shumë shpejt” do të vizitojë Rusinë, ku do të zhvillojë bisedime me homologun e tij rus, Vladimir Putin, për ringjalljen e marrë...

Erdogan: Pranojeni Turqinë në BE, nëse dëshironi që Suedia të anëtarësohet në NATO

Rruga e anëtarësimit të Turqisë në Bashkimin Evropian duhet të qartësohet përpara anëtarësimit të Suedisë në NATO, sipas presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan, shkruan ...