Postet nga: William Walker

Rrëfimi i William Walker për 23-vjetorin e masakrës së Reçakut

Ish-udhëheqësi i misionit verifikues të OSBE-së në Kosovë, ambasadori William Walker, përmes një video-mesazhi ka përkujtuar 23-vjetorin e masakrës së Reçakut, ku forcat serbe ...

Walker: Ata që e mohojnë masakrën, janë të përfshirë në të

Ish-diplomati amerikan, William Walker, thotë se përpjekja e zyrtarëve në Serbi për ta prezantuar masakrën e Reçakut si një ngjarje të trilluar, bëhet pë...

Osmani: Kontrata me fondacionin William Walker nuk është shkëputur por skadon këtë muaj, mediat që kanë shpifur do të paditen

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar lidhur me lajmin se i ka shkëputur kontratën Willim Walkerit.

Walker: Ditë e trishtueshme për Kosovën

Ish-ambasadori i OSBE-së gjatë luftës në Kosovë, William Walker, ka pritur me "shqetësim të madh" ngritjen e aktakuzave ndaj ish-krerëve të UÇK-së dhe udhëtimin e ...

Hashim Thaçi e paguan 7 mijë euro në muaj William Walkerin për ta këshilluar (DOKUMENT)

Që nga muaji gusht, Zyra e Presidentit Hashim Thaçi ka lidhur kontratë me Fondacionin e ish-shefit të Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker, për këshilla ...

Kundërpërgjigjja e Thaçit, e pret William Walkerin në zyrë

Sot presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në zyrë ish-shefin e Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, ambasadorin William Walker.

Thaçi: Kurti të deklarohet nëse pranon apo e refuzon nominimin për kryeministër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka përsëritur qëndrimin e tij se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti duhet të deklarohet nëse dë...

Takohen Thaçi e Walker, flasin për krijimin e institucioneve

Sot presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar me ish-shefin e Misionit të OSBE-së në Kosovë, ambasadorin William Walker.