Postet nga: Vrasja

Dosja për vrasjen e 32 vjeçarit në Ferizaj

Një borxh prej 40 mijë eurosh që i dyshuari i kishte viktimës dyshohet të jetë motivi i vrasjes së fundit e cilat tronditi Ferizajn. Trupi i karbonizuar i një 32 vjeç...

Fotografi nga vendi ku u gjet i vdekur 32-vjeçari në Ferizaj

Një kufomë e një burri të moshës 32-vjeçare është gjetur në fshatin Kishnapole të Gjilanit.

Vritet 32 vjeçari në Ferizaj

Një kufomë e një burri në moshën 32 vjecare ështe gjetur në fshatin Kishnapole të Gjilanit.

Dosja e prokurorisë për vrasjen e Ivanoviqit: Si u fshehën provat dhe u ndalën kamerat e sigurisë

Prokuroria Speciale në Prishtinë ka njoftuar gjatë ditës së sotme se ka ngritur aktakuzë ndaj N. S., M. R., S. A., D. M., Z. J., dhe R. B., pë...

Deklarata kundërthënëse nga avokati dhe prokurori për aktakuzën e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Në fillim të këtij muaji, prokurori special Sylë Hoxha i cili është duke hetuar vrasjen e politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviq, kishte paralajmëruar se brenda muajit në...

Deklarata kundërthënëse nga avokati dhe prokurori për aktakuzën e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Në fillim të këtij muaji, prokurori special Sylë Hoxha i cili është duke hetuar vrasjen e politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviq, kishte paralajmëruar se brenda muajit në...

Njësia Speciale në veri - Arrestime për vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Një aksion të gjerë ka zhvilluar mëngjesin e sotëm Njësia Speciale e Policisë së Kosovës. Aksioni i zhvilluar ka lidhje me rastin e vrasjes së ish ...

Rrëfimi i suharekasit të dënuar me 25 vite burg për vrasje të rëndë

57 vite burg  ka shqiptuar sot Gjykata e Prizrenit për 3 nga 4 të akuzuarit për vrasjen mizore të Abedin Bytyqit në tetorin e  vitit 2016 në Peqan të Suharekës.