Postet nga: alexei navalny

Rusia e akuzon formalisht gazetaren e cila e mbuloi gjyqin e Navalnyt

Një gjykatë në Moskë e ka akuzuar formalisht të premten gazetaren ruse, Antonina Favorskaya, për gjoja pjesëmarrje në një organizatë ekstremiste.

Mbi 100 persona të arrestuar për pjesëmarrje në homazhet për Navalnyn

Të paktën 120 persona janë arrestuar në Rusi pse kanë marrë pjesë në ceremonitë për t'i dhënë lamtumirën e fundit kritikut të Kremlinit, Aleksei Navalny, i cili ë...

Alexei Navalny varroset në Moskë

Mijëra persona me lule në duar – të rrethuar nga forcat e sigurisë – ia kanë dhënë lamtumirën e fundit kritikut të Kremlinit, Alexei Navalny, i cili është varrosur ...

Masa të rrepta të sigurisë afër zonës ku do të varroset Navalny

Forcat ruse të sigurisë janë duke u mbledhur afër varrezës Borisovskoye në Moskë, ku do të mbahet ceremonia mortore për kritikun e Kremlinit, Aleksei Navalny, para se ...

E veja e Navalnyt i bën thirrje BE-së ta hetojë rrjedhën e parave të lidhura me Putinin

Yulia Navalnaya, e veja e kritikut të ndjerë të Kremlinit Alexei Navalny, u ka bërë thirrje të mërkurën ligjvënësve evropianë ta hetojnë lidershipin rus, të ...

Dhjetëra të arrestuar në Rusi pas homazheve për Navalnyn dhe solidaritetit me Ukrainën

Së paku 32 njerëz u arrestuan në Rusi më 24 shkurt, për shkak se po bënin homazhe për liderin e ndjerë opozitar rus, Alexei Navalny, dhe po e ...

Trupi i Navalnyt i dorëzohet nënës së tij, njofton zëdhënësja e tij

Trupi i liderit opozitar rus, Alexei Navalny – i cili vdiq papritmas dhe befas në burg javën e kaluar – i është dorëzuar nënës së tij, njoftoi më 24.02.2024 ...

Medvedev thotë se Rusia do të “hakmerret” për sanksionet perëndimore

Ish-presidenti i Rusisë, Dmitry Medvedev, tha të shtunën se Moska do të kërkojë “hakmarrje” për sanksionet e mëdha që Perëndimi i ka vendosur kundër ...