Postet nga: Vrasja

Paraburgim të Dyshuarve për Vrasjen në Pejë

30 ditë paraburgim është masa e sigurisë e shqiptuar nga gjykata për dy të dyshuarit e vrasjes dhe plagosjes dje në mesditë në Pejë.

Arrestohet i Dyshuari i Dytë për Vrasjen në Pejë

Policia njofton së ka arrestuar edhe personin e dytë të dyshuar për vrasjen dhe plagosjen e ndodhur në Pejë.

Vrasja në Pejë, Video nga Vendi i Ngjarjes

Vrasja në Pejë, Video nga Vendi i Ngjarjes

Ekipet e hetuesisë kanë nisur hetimin për rastin e vrasjes së sotme në rrugën “Besnik Lajçi” në Pejë ku mbeti i vrarë një person dhe një tjetë...

19 Vjeçari Pranoi Fajësinë, U Dënua me 5 Vjet Burg

Gjyqtarja Valbona Musliu shpalli fajtor të akuzuarin Puqolli, dhe e dënoi me 5 vjet burg, përfshirë këtu edhe kohën që ka kaluar në paraburgim nga tetori i ...

Arrestim për Vrasje nga Pakujdesia në Suharekë

Policia e Kosovës në raportin e saj të përditshëm bën me dije se dje pasdite është vrarë në Suharekë një person.

Nuk Flet i Dyshuari për Vrasjen e Gruas

Autori i dyshuar për vrasjen që ndodhi mbrëmjen e së mërkurës në Prishtinë nuk është deklaruar për rrethanat  e ngjarjes ku e vdekur mbeti gruaja ...

Kërkohet Zbardhja e Rastit të Vrasjes së Donjetës

Kërkohet Zbardhja e Rastit të Vrasjes së Donjetës

Në njëvjetorin e vrasjes së Donjeta Pajazitajt nga Strellci i Deçanit te varri i saj u bënë homazhe si dhe u kërkua nga organet e drejtë...

Kujtohet në Zagreb Familja e Vrarë Serbe

Lidhja Antifashiste e Kroacisë të mërkurën përkujtoi përvjetorin e vrasjes së tre anëtarëve të familjes Zec në malin Medvednica mbi Zagreb, ku ata u ...