Postet nga: Vrasja

Rusia e akuzon formalisht gazetaren e cila e mbuloi gjyqin e Navalnyt

Një gjykatë në Moskë e ka akuzuar formalisht të premten gazetaren ruse, Antonina Favorskaya, për gjoja pjesëmarrje në një organizatë ekstremiste.

‘Ne nuk harrojmë’, protestë kundër kthimit në rigjykim të rastit të vrasjes së Marigona Osmanit - VIDEO

Për të kundërshtuar vendimin e Gjykatës së Apelit, që riktheu në rigjykim rastin e vrasjes së Marigona Osmanit më 2021, është mbajtur protestë në Prishtinë më 28.02.2024.

Franca thotë se Rusia do të “përgjigjet” për vrasjen e dy francezëve në Ukrainë

Franca ka thënë të premten se Rusia duhet të përgjigjet për vdekjen e dy shtetasve francezë, të cilët u vranë nga një sulm me dronë në ...

Intervistimi i të dyshuarve për vrasjen e Liridona Ademajt, reagon vëllai i saj

Leonard Ademaj, vëllai i Liridona Ademajt, ka shkruar se këtë javë prokurorja e rastit së bashku me hetuesit kanë intervistuar të dyshuarit për vrasjen e motrës ...

Krerët e institucioneve përkujtojnë vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zekën në 42-vjetorin e vrasjes

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca dhe zëvendëskryeministrja, Donika Gërvalla sot kanë përkujtuar Jusuf e Bardhosh Gërvallën dhe Kadri ...

Gjashtë vjet nga vrasja e Oliver Ivanoviqit, rasti ende i pazbardhur

Gjashtë vjet më parë, në Mitrovicën e Veriut, pranë zyrave të partisë së tij, Iniciativa qytetare Liria, Demokracia dhe Drejtësia (SDP), u vra politikani serb nga Kosova, Oliver ...

‘Çarmatosni burrat!’ - Thirrje për veprim kundër femicidit në Kosovë

Organizata joqeveritare “Fourth Wave”, përmes një aksioni protestues simbolik kanë kërkuar përgjegjësi institucionale për shkallën e lartë të dhunës në bazë gjinore në ...

Arrestohet edhe një i dyshuar për rastin e vrasjes së Liridona Ademajt

Një person është arrestuar sot gjatë ditës, si i dyshuar në lidhje me rastin e vrasjes së Liridona Ademaj.