Postet nga: Vrasja

Ministri Sveçla kujton policin Enver Zymberi në 11 vjetorin e vrasjes

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka kujtuar policin e Kosovës, Enver Zymberi në 11 vjetorin e vrasjes së tij.

Policia jep detaje për vrasjen e rëndë në Skenderaj

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për vrasjen e rëndë që ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në Skenderaj, përkatësisht në fshatin ...

Seanca e parë ndaj Krivaçës dhe Sejdiut, vendosen shkrime pranë Gjykatës së Ferizajt

Sot, në Gjykatën Themelore të Ferizajt është duke u mbajtur seanca e parë ndaj Dardan Krivaçës dhe Arbër Sejdiut, të dyshuar për vrasjen e Marigona Osmanit.

Departamenti amerikan i shtetit : Do të vazhdojmë presionin për zbardhjen e vrasjes së vëllezërve Bytyqi

Ned Price, zëdhënës i sekretarit amerikan të Shtetit, Anthony Blinken, ka deklaruar se shteti amerikan do të bëjë presion për zbardhjen e rastit të vrasjes ...

Ambasada amerikane kërkon nga Serbia të zbardhet vrasja e vëllezërve Bytyqi

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd ka lëshuar një deklaratë në 23-vjetorin e vrasjes së vëllezërve Ylli, Agron dhe Mehmet Bytyqi.

Deklarata e të akuzuarit Arbër Sejdiu në Polici: E ndjera Marigona Osmani nga goja kishte vjellë zi

Arbër Sejdiu i akuzuar për vrasjen e Marigona Osmanit, vrasje kjo që sipas Prokurorisë ka ndodhur në bashkëkryerje me të akuzuarin tjetër, Dardan Krivaçën, ka ...

Dosja e Prokurorisë: Dhuna ndaj 18-vjeçares u filmua nga kamera e sigurisë në banesën e Krivaçës

Kamera e sigurisë e vendosur në banesën e të pandehurit, Dardan Krivaça ka mundësuar të sigurohen prova të forta për Prokurorinë e Ferizajt, për të ...

Detaje nga aktakuza, Prokuroria konstaton se Marigona Osmani u dhunua seksualisht derisa i humbi ndjenjat 

Prokuroria e Ferizajt ka ngritur aktakuzë ndaj Dardan Krivaçës dhe Arbër Sejdiut të dyshuar për vrasjen mizore të 18-vjeçares, Marigona Osmani.