Postet nga: Gjykata në Pejë

30 ditë paraburgim për infermieret e përfshira në rastin e rrahjes të të moshuarës

Gjykata e Pejës ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit prej 30 ditësh për A.P., A.R., dhe R....

Dënimi me 7 vite ndaj Shaban Gogaj, Prokuroria në Gjilan do të dërgojë ankesë

Prokuroria Themelore në Gjilan ka reaguar në lidhje me vendimin e Gykatës së Pejës, që e dënon me 7 vjet e gjashtë muaj Shaban Gogaj për vrasjen ...

Gjykata e Pejës vendos për paraburgim për 7 të arrestuarit në operacionin e djeshëm kundër drogës

Gjykata e Pejës ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj 7 personave që u arrestuan në aksionin e djeshëm kundë...

Gjykata shqipton 6 muaj burgim me kusht dhe 600 euro gjobë për vjedhje të druve  

Gjykata Themelore në Pejë ka dënuar Sh.T. me 6 muaj burg me kusht dhe 600 euro gjobë në akuzën për vjedhje të druve.

Ish-ministri Numan Baliq në gjyq për sulm seksual: Asgjë nuk ka ndodhur ashtu me forcë

Ish ministri i Shëndetësisë, Numan Baliq, doli sot para gjykatës së Pejës për t’u ballafaquar me akuzën për sulm seksual.

Dënohen katër të akuzuar për incidentin me armë në Pejë

Gjykata e Pejës sot ka shpallur fajtorë 4 të akuzuar për incidentin e 10 nëntorit të vitit të kaluar që kishte ndodhur në qendër të qytetit të Pejë...

Konfirmohet aktakuza ndaj dy zyrtarëve të KEDS-it dhe avokatit në Pejë

Gjykata e Pejës e ka konfirmuar aktakuzën që ngarkonte dy zyrtarë të KEDS për korrupsion, si dhe një avokat për vepër penale frikësimi gjatë ...

Dosja e Prokurorisë: I dyshuari e mbyti me stupc romin në Klinë në vitin 1999

Gjykata e Pejës ka caktuar 30 ditë paraburgim kundër Bujar Bajraktarit, i cili po dyshohet për vrasjen e një pjesëtari të komunitetit rom në gusht të vitit 1999.