Postet nga: votat

Haradinaj tregon se a do ta votojë Albin Kurtin për Kryeministër

Kryeministri në detyrë dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka komentuar negociatat e ngecura për koalicion në mes të LDK-së dhe LVV-së.

‘Flirti i pashmangshëm’ i LDK-së më PAN-in për pozitën e Presidentit

As takimi i sotëm mes Albin Kurtit e Isa Mustafës nuk rezultoi me ndonjë marrëveshje, ndonëse kanë mbetur edhe 6 ditë deri në seancën ku pritet ...

Vetëvendosje ankohet për dy vota në PZAP

Pasi dje ka përfunduar rinumërimi i mbi 1400 vendvotimeve, deri në këto momente në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka arritur vetëm një ankesë, e ...

KQZ thotë se mund ta nisin sot rinumërimin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në mbledhjen e sotme ka folur për rinumërimin e votave që kishte vendosur PZAP-ja për zgjedhjet e 6 tetorit.

Këto janë votat e kandidatëve për kryeministër (Dokument)

Albin Kurti ka dalë njeriu më i votuar nga zgjedhjet e 6 tetorit sipas rezultateve që i ka publikuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Dështimi katastrofal i partisë së Shpend Ahmetit (Dokument)

Asnjë nga ish 12 deputetët e Partisë Social Demokrate nuk ka arritur të bëhet përsëri deputet.

Vazhdon verifikimi i votave nga diaspora

Zyrtarë të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve po bëjnë verifikimin e pakove me fletëvotime që kanë ardhur nga diaspora.

Rinumërimi zbulon gabimin në votat për AAK-PSD në Rahovec

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve  po vazhdon rinumërimi i 530 vendvotimeve nga zgjedhjet e 6 tetorit.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!