Postet nga: votat me postë

Këto janë rezultatet finale të votave me postë (Dokument)

Ka përfunduar numërimi i votave me postë për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Numërohen mbi 47 mijë vota të ardhura përmes postës, LVV merr shumicën e tyre

Qendra e Numërimit dhe Rezultateve deri në orën 16:00 ka numëruar 47 mijë e 336 vota të ardhura me postë.

Numërohen mbi 33 mijë vota me postë, mbi 26 mijë i merr LVV

Qendra e Numërimit dhe Rezultateve deri në orën 9:00 të mëngjesit i ka numëruar 33 mijë e 488 vota të ardhura përmes postës.

GERMIN: Deri sonte në ora 19:00 u refuzuan mbi 12,500 votues nga jashtë

Organizata joqeveritare GERMIN ka bërë të ditur se deri sonte në ora 19:00, në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, janë refuzuar 12,566 votues nga jashtë Kosovës, për ...

Komplikohet rinumërimi, arrijnë edhe 392 pako me fletëvotime

Tani kur rinumërimi i mbi 1400 vendvotimeve ishte në fazën përfundimtare dhe pritej të kryhej në këtë fundjavë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve bëri të ditur se ...

LVV ankohet në PZAP për mos numërimin e votave nga diaspora që arritën me vonesë

Lëvizja Vetëvendosje iu është drejtuar me ankesë Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për mosnumërimin e një pjese të dërgesave postare me fletëvotime ...

Prokuroria thotë se i ka dërguar jashtë Kosovës mostrat e zarfeve nga Serbia

Prokuroria e Kosovës po i vazhdon hetimet në lidhje me zarfet me vota të ardhura nga Serbia, pas raportimeve që më shumë se 20 zyrtarë të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ...

Nesër nis numërimi i votave të dërguara me postë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se nesër nga ora 10:00 do të fillojë numërimi i votave të dërguara përmes postës.