Postet nga: vjosa osmani

Personalitete botërore në edicionin e dytë të Forumit WPS, të organizuar nga presidentja Osmani

Me iniciativë të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, në Prishtinë do të organizohet edicioni i dytë i Forumit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë (GPS), i cili do ...

Forumi ndërkombëtar për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, Policia njofton se do të ketë bllokime të përkohshme të rrugëve në Prishtinë

Policia e Kosovës ka njoftuar se nga 14 prill deri më 17 prill do të ketë bllokime të përkohshme apo riorientim në disa segmente rrugore në kryeqytet.

Osmani kujton masakrën e Studenicës dhe atë të Llashticës: Drejtësia për ta është angazhim i pareshtur i yni

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka kujtuar masakrën e Studenicës dhe atë të Llashticës.

Presidentja Osmani për vrasjen e 21-vjeçares në Ferizaj: Dënim maksimal për vrasësin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka kërkuar dënim maksimal për të dyshuarin për vrasjen e 21-vjeçares dhe plagosjen e vëllait të saj 15-vjeç...

Osmani diskuton me ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës, në një takim me ambasadorin e Mbretërisë ...

Presidentja Osmani takoi përfaqësuesit e ekipit këshillues dhe ndërlidhës të NATO-s

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sot, më 11.04.2024, në takim drejtorin në largim të ekipit këshillues dhe ndërlidhës të NATO-s (NALT), gjeneral brigade Ralf Peter Hammerstein, si dhe ...

Osmani pas takimit me kryesuesin e OSBE-së: Anëtarësimi i Kosovës në institucionet euroatlantike, triumf për demokracinë

Ministri për Punë të Jashtme, Evropë dhe për Tregti i Maltës, njëherësh kryesuesi aktual i OSBE-së, Ian Borg, e nisi mëngjesin e së enjtes (11.04.2024) ...

Osmani për Fitër Bajram: Solidariteti ndërnjerëzor është trashëgimi e jona e çmuar

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e Festës së Fitër Bajramit duke thënë se "solidariteti ndërnjerëzor, i cili e ...