Postet nga: vjosa osmani

Vjosa Osmani: Në Qeverinë e re me LVV-në do të përqendrohemi në rritjen e punësimit

Nënkryetarja e LDK-së,Vjosa Osmani, e shoqëruar nga anëtarët e Kryesisë, Besian Mustafa dhe Lumir Abdixhiku, kanë pritur Tao Zhang, zëvendësdrejtor menaxhues i Fondit ...

LDK takohet me përfaqësues të USAID-it dhe ambasadorin amerikan

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës(LDK), Isa Mustafa, nënkryetarja Vjosa Osmanai dhe anëtari i kryesisë, Avdullah Hoti janë takuar me Administratorin e USAID-it, Mark Green, ambasadorin ...

Vjosa Osmani: Vuçiq po investon në prishjen e partneritetit me VV-në

Kandidatja për kryeministre nga LDK, Vjosa Osmani ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili ditë më parë kishte thënë se kjo parti ...

Osmani: Që nga vdekja e Rugovës, LDK-ja kurrë s’ka qenë më afër fitores

Kandidatja për kryeministre nga LDK, Vjosa Osmani, ka thënë se që nga vdekja e ish-presidentit Ibrahim Rugova, kjo parti nuk ka qenë kurrë më afër fitores sesa ...

Asamblisti i LDK-së në Lipjan ka kërkuar nga punëtorët e tij ta votojnë Vjosa Osmanin

Asamblisti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Komunën e Lipjanit, Fadil Sopa, i cili njëherësh është pronar i qendrës tregtare “7 Vë...

Ambasadori britanik, takim me Vjosa Osmanin për bashkëqeverisjen me VV

Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, është takuar me ambasadorin e Britanisë së Madhe, Nicholas Abbott, i shoqëruar një zyrtar i lartë politik, Sam ...

Takohen Albin Kurti e Vjosa Osmani

Sot janë takuar dy kandidatët për kryeministër nga dy partitë më të votuara në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 6 tetorit.

(VIDEO) Kosnett në LDK, takon Vjosa Osmanin

Pak para se të nis takimi mes grupeve punues të LDK-së dhe VV-së për bashkëqeverisje mes këtyre partive, ambasadori i ShBA-së Philip S. Kosnett është parë në ...