Postet nga: vjosa osmani

Vjosa Osmani deputetit të LDK-së, "There is a new Sheriff in town"

Deputeti nga radhët e LDK-së, Kujtim Shala njëherësh nënkryetar i Kuvendit dhe ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj (LDK), janë përfshirë në polemika me ...

Kuvendi nderon me një minutë heshtje veprimtarin Shaban Manaj në 20 vjetorin e vrasjes

Kuvendi i Kosovës e ka nderuar me një minutë heshtje veprimtarin e LDK-së, Shaban Manaj, në 20 vjetorin e vrasjes së tij.

Nataliya Apostolova përfundon mandatin në Kosovë, takohet me Vjosa Osmanin

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim lamtumirës shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, me rastin e përfundimit të ...

Osmani për ambasadorin e Gjermanisë: Forcoi marrëdhëniet bilaterale në mes të Kosovës e Gjermanisë

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani sot ka pritur në takim lamtumirës ambasadorin gjerman në Kosovë, Christian Heldt me rastin e përfundimit të misionit diplomatik në Kosovë.

Sulmi ndaj Vjosa Osmanit: LDK nuk merr masa, pret ta zgjidhë miqësisht rastin

Kryetari i degës së LDK-së në Prizren, Anton Quni, tha se incidentin mes deputetit të LDK-së, Xhavit Ukaj dhe kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani do ta ...

Avdullah Hoti i kundërpërgjigjet Vjosa Osmanit: As ajo nuk ka përvojë në udhëheqjen e Kuvendit

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti i është kundërpërgjigjur kryetares së Kuvendit Vjosa Osmani rreth deklaratave se ai nuk ka përvojë të udhëheqë me dialogun.

Osmani: Kam biseduar me Isa Mustafën, i kam uruar shërim nga COVID-19

Ish-nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se ka biseduar me kryetarin e LDK-së Isa Mustafa pasi ky i fundit është infektuar me COVID-19.

Osmani: LDK nuk m’i ka treguar votat e përjashtimit tim nga partia

Ish-nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës , Vjosa Osmani ka thënë se LDK-ja ende nuk ia ka treguar asaj votat e anëtarëve që votuan për  ...