Postet nga: vendimi i qeverisë

Mbyllet lokali në Qendrën Zejtare në Suharekë për mosrespektim të masave anti-COVID

Një lokal në Qendrën Zejtare në Suharekë është mbyllur mbrëmë nga inspektorët sanitarë në Prizren.

Mërgimtarët paguajnë policën e sigurimit kufitar nëse qëndrojnë në Kosovë pas 31 dhjetorit

Disa nga mërgimtarët të cilët kanë hyrë brenda në Kosovë mbrëmjen e kaluar kanë paguar edhe policën e sigurimit kufitar.

SBAShK: Mbi 90% e shkollave nuk janë duke mbajtur mësim

Edhe përkundër vendimit të Qeverisë së Kosovës, që dita e hënë të jetë ditë pune, disa shkolla të Kosovës sot nuk kanë mbajtur mësim.

Inspektorët e tregut në inspektim edhe gjatë natës

Inspektorët e Inspektoratit të Tregut të Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, me urdhër të ministrit të Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, kanë dalë në terren për të ...

Qeveria miraton masat e reja anti-COVID-19, nga nesër hyjnë në fuqi

Qeveria e Kosovës i ka miratuar masat e reja kundër përphapjes së COVID-19, të cilat janë prezantuar të mërkurën nga kryeministri  Avdullah Hoti.

Masat kundër COVID-19: Vendimi i Qeverisë për aktivitetet sportive dhe kulturore

Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, e cila është mbajtur online, është shqyrtuar dhe miratuar vendimi për masat e veçanta për mbrojtjen nga pandemia e COVID-19. ...

Inspektorët e Shpendit Ahmetit shqiptojnë gjoba duke u bazuar në fotografi, kurse Inspektorët e Mytaher Haskukës jo

Ditë më parë përmes një artikulli të publikuar në KALLXO.com, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese – BIRN, njoftoi se përmes një shkrese drejtuar Inspektoratit Sanitar të Agjencisë së ...

Qeveria njofton se ka ndaluar qarkullimin nga 21:00 deri në 05:00 për 4 komunat e veriut

Qeveria e Kosovës ka njoftuar se në mbledhjen e sotme të Qeverisë në formë elektronike ka marrë vendim që të ndalojë qarkullimin nga ora 21:00 deri në 05:00 të mëngjesit ...